Přeskočit na obsah

Arteterapie

Aneb cesta za krásou…

Začínáme nový kurz arteterapie
Začínáme nový kurz arteterapie

Chcete na chvíli „vypnout“ od běžných starostí a setkat se s krásou vnitřního i okolního světa, sami se sebou i s druhými?

Pokud jste ochotni si udělat čas a přijít, jste zváni na pravidelná setkání s arteterapií.

Co je to arteterapie a v čem umí pomoci? Jednoduše se dá říci, že je to léčba uměním. Když tuto možnost využijete, zjistíte, že jste se vydali na obrodnou, dobrodružnou cestu za sebepoznáním. Není ale třeba umět malovat, uvidíte… Stačí mít rád krásu a otevřené srdce. Učit se být vnímavý. Možná zjistíte, že postupně lépe porozumíte sami sobě a svým pocitům, že se zbavujete napětí a strachu, lépe vyjadřujete své emoce, lépe komunikujete s druhými a hlavně naleznete svou spontánnost a kreativitu.

Arteterapie využívá především výtvarných technik, a tak i my na našich setkáních kreslíme a malujeme, pastelkami i štětcem, vystřihujeme obrázky a tvoříme z nich koláže, vnímáme barvy, hudbu, své nitro a postupně objevujeme toho nejbližšího člověka – sebe sama. A také své souputníky, druhé lidi, a jejich pohled na svět. Během 6 let našich setkávání jsme zjistili, jak je obohacující zahrnout do svého světa i pohledy a prožívání druhých. Je to prostě cesta za krásou.

Pokud se budete chtít přidat a objevit krásu ve svém nitru i ve svém okolí, ozvěte se nám.

Společný obrázek vznikl na jednom krásném arteterapeutickém setkání
Společný obrázek vznikl na jednom krásném arteterapeutickém setkání