Přeskočit na obsah

Homeopat Mgr. Lenka Kunetková (Szopová)

V letech 1984–1989 jsem vystudovala Farmaceutickou fakultu University Karlovy v Hradci Králové.

V lékárně jsem pracovala do roku 1995, potom jsem odešla na mateřskou.

Již během těchto prvních let ve zdravotnickém systému jsem si začala uvědomovat, že být lékárnicí je sice krásné povolání, ale dosti zúžené na výdej chemických léků. Přála jsem si lidem pomáhat ve větší míře přírodní cestou a hlavně celostně, od duše k tělu. A tak jsem objevila homeopatii.

V roce 1997 jsem dokončila dvouleté studium klasické homeopatie v Brně pořádané The London College of Clasical Homeopaty.

Jako matka 5 dětí jsem byla dlouhodobě na mateřské dovolené (v letech 1996–2010) a během této doby jsem se dále vzdělávala v oborech celostní medicíny, především homeopatie, etikoterapie a logoterapie, léčivým působením bylin a stravy.

V roce 2010, když děti povyrostly, jsem začala hledat, kde a jak mohu co nejlépe působit v širším okolí.

Krátkodobě jsem pracovala jako asistentka u mentálně postižených dětí.

V rámci prohlubování homeopatických znalostí mně (v letech 2010 až 2012) velmi oslovil seminář vynikající belgické homeopatky Anny Vervarcke, která vyučuje homeopatii podle Vitálního přístupu. Podobný náhled mají mnozí světoví homeopaté jako Rajan Sankaran nebo Jan Scholten a jejich zásluhou se homeopatická léčba posunula a může působit do větší hloubky i šířky, navracet zdraví v souladu s celou naší osobností.Tento způsob praktikování homeopatie je mi nejbližší a znovu mě naplno vrátil k homeopatii.

Působila jsem na více místech v Ostravě a v Havířově, dojížděla také za maminkami a jejich nemocnými dětmi domů, až jsem si v roce 2016 pořídila stálou homeopatickou poradnu, v Havířově na Příčné ulici.

Stala jsem se také registrovaným homeopatem České komory klasické homeopatie ČKKH.

Kromě homeopatie nabízím také možnost účastnit se hodin arteterapie. Jde o léčivá setkání v kruhu podobně naladěných lidí za poznáním, za krásou našeho nitra i krásou světa okolního, za uvědoměním si toho, co mně trápí a co vede k radosti, k sounáležitosti s ostatními.

V roce 2017 jsem se vrátila na částečný úvazek zpět do lékárny, konkrétně do Lékárny Na Národní v Havířově.

Po víc než 20 letech to chtělo kus odvahy, ale dnes jsem ráda, že jsem to udělala. Mohu nyní působit nejen v homeopatické poradně, kde se věnuji lidem individuálně, a zároveň jsem uprostřed mnoha lidí v lékárně, kde mohu přirozeně podporovat ty, kteří si přijdou pro pomoc. Naše lékárna je zaměřená na homeopatické léky a bylinné tinktury, lidé z okolí jsou zvyklí si k nám chodit pro homeopatickou pomoc.

A tak mně můžete potkat za tárou lékárny, kde Vám poradím, jak zvládnout běžné akutní potíže, nebo se můžete objednat do poradny a tam se posadit do křesla a v klidu a časovém pohodlí spolu najdeme hlubší příčiny dlouhodobějších stavů a vydáme se na cestu k jejich léčení.