Přeskočit na obsah

Nejčastější otázky k užívání homeopatik

Jakým způsobem a jak často lék užívat?

Nejčastější známou lékovou formou homeopatik jsou kuličky nebo granulky.

Konstituční lék se předepisuje často ve vyšší potenci (200 CH nebo 1M). Takové potence se neužívají každý den. Interval užívání léku bývá většinou 4–6 týdnů, podle toho, jak se bude vyvíjet Váš zdravotní a psychický stav.

Lék ve vodě působí lépe, individálněji, jemněji i hlouběji, Vám na míru. Je to tím, že voda je nosič energií. Dobrých, léčivých i těch negativních. Váš postoj, Vy sami si svůj lék doladíte. Proto záleží na tom, jak ke svému léku a léčení budete přistupovat. Vděčnost a touha se změnit k lepšímu je vždy žádoucí.

Jaká reakce nastane během užívání léku?

To je naprosto individuální záležitostí a závisí také na tom, co všechno v sobě máte uložené, čím jsme v životě prošli a co máte v sobě potlačené a ne zcela zpracované.

Říká se tomu homeopatické zhoršení. Není třeba se ho lekat, je přirozenou součástí homeopatické léčby. Homeopatické léky zkrátka uvolňují a vynášejí na povrch to zablokované v nás. Můžete cítit lítost, zlobu nebo jiné potlačené emoce, které jste se dosud neodvažovali projevit. Mohou se vám začít vybavovat nejrůznější situace a pocity z vaší minulosti, na něž již jste dávno zapomněli. Na fyzické úrovni se vám mohou vracet nemoci, které jste již kdysi prodělali, můžete se cítit unavení.

Tyto stavy však postupně odezní a vy budete znovu nacházet rovnováhu, sami sebe na svobodnější úrovni. Budete mít šanci stát se sebevědomějšími, tvořivějšími. Cesta k tomu je procesem, který trvá nějakou dobu. Prvních 6 týdnů ale počítejte s „generálním úklidem“. A když se gruntuje, tak se nejprve dělá dosti velký nepořádek.

Jak se chovat během léčby?

Pokud možno vědoměji, bděleji.

Zapište si datum, kdy jste si lék vzali a taky si zapisujte, co se děje. Stačí stručné poznámky. Zapisování není povinné ale vhodné. Nejen pro homeopata, ale i pro Vás. Poznámky spolu probereme na kontrole.

Svévolně vysazovat léky předepsané Vaším lékařem rozhodně nedoporučuji.

Můžete mi samozřejmě kdykoliv zavolat.

Alopatické léky, bylinky, aromaterapii můžete používat, jak jste zvyklí. Jen u aromaterapeutických esencí bych první dny doporučovala zdrženlivost, aby působení homeopatického léku nebylo jejich silnou vůní rušeno.

Další průběh léčby

Prvním užitím samozřejmě léčba nekončí. To, jak často lék užívat, se bude ukazovat v průběhu kontrol. Najdeme spolu interval, který Vám bude vyhovovat.

První kontrola probíhá asi za měsíc, druhá za dva až tři měsíce, u akutnějších potíží samozřejmě častěji. Někdy stačí po telefonu.

Homeopatie není samospasitelná a má své hranice a možnosti. Je však určitě přirozenou a účinnou cestou ke zdraví i prevencí vážnějších nemocí. Velmi dobře se doplňuje s působením léčivých bylin, kamenů, masáží a dalších přirozených metod léčení.